درباره ما

راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای به دانستن اطلاعات کافی نیاز دارد. سرمایه نیز برای راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای ضروریست.

راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای نیازمند دانستن اصول و نکات مختلفی است. برای این کار باید اقدامات مختلفی انجام داد و سرمایه اولیه کافی را در اختیار داشت. ما در این مقاله شما را با نحوه درست راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای آشنا می کنیم.

راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای

آیا در مورد چگونگی راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای چیزی می دانید؟ آیا می دانید برای این کار چه اقداماتی را باید انجام داد؟ هزینه راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای چقدر است؟ چه تجهیزاتی برای این کار لازم است؟ ما قصد داریم شما را با اصول و موارد مهمی که باید در راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای به کار برده شود، آشنا کنیم.  برای راه اندازی یک رستوران یا راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی لازم است بدانیم که این شغل، از جمله مشاغل سخت به شمار می آید و زمان زیادی را باید صرف آن کرد. پس راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای برای افرادی مناسب است که دارای انگیزه و انرژی کافی برای این کار هستند.

هزینه راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای

جهت راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید در نظر گرفته شود، هزینه و سرمایه گذاری لازم برای این کار می باشد. برای اینکه در راه اندازی این موارد به موفقیت برسید، لازم است که دارای سرمایه اولیه کافی باشید. هزینه هایی که برای این کار نیاز دارید شامل هزینه مکانی که اجاره می کنید، هزینه های مربوط به دکوراسیون و طراحی، هزینه آب و برق و گاز مصرفی، هزینه خرید وسایل و تجهیزات لازم برای آشپزخانه، هزینه تجهیزاتی مانند میز و صندلی، هزینه تبلیغات، هزینه های لازم برای نورپردازی، هزینه خرید مواد اولیه مصرفی، هزینه دکور و … است.

مراحل راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای

اولین کاری که برای راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای باید انجام داد این است که از قبل مطالعات کافی درباره این موضوع باید انجام شود و برای راه اندازی آن لازم است که برنامه مشخصی داشت. برای راه اندازی رستوران لازم است سبک آن را از قبل تعیین کنید. یعنی باید بدانید که می خواهید در رستوران خود چه منویی را سرو نمایید. از انواع سبک هایی که می توان برای رستوران خود در نظر گرفت می توان مدل های رستوران سنتی، رستوران ایرانی، کترینگ، رستوران شرقی، رستوران ایتالیایی و … را نام برد. پس از تعیین این سبک می توان با برنامه به پیش رفت.

نکته مهم دیگر این است که باید مغازه و مکان مورد نظر را انتخاب کرد. باید روی میزان فضایی که برای این کار نیاز دارید، بازار هدف و منطقه مورد نظر برای راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای برنامه ریزی لازم را انجام دهید. در گام بعدی لازم است روی طراحی و اجرای دکوراسیون کار شود. پس از اینکه محل مورد نظر برای راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای انتخاب شد، شما باید روی دکور مجموعه با سبکی که در نظر گرفته اید، کار کنید. پس متناسب با نیاز خود لازم است روی اجرای طراحی و دکوراسیون مکان انتخاب شده اقدامات لازم را انجام دهید. در رابطه با راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای یک مرحله بسیار مهم وجود دارد که آن انتخاب پرسنل و دادن آموزش های لازم به آن ها است. این مرحله معمولا جزو مراحل آخر کار برای راه اندازی است. لازم به ذکر است که اگر پرسنل را زودتر از هنگام نیاز استخدام کنید، مجبور به پرداخت هزینه های سنگین برای حقوق آن ها خواهید بود. از دیگر مراحل پایانی که باید برای راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای در نظر گرفته شود، خرید مواد اولیه است. پس از خرید این مواد اولیه شما می توانید برای تست و فروش آن ها شروع به کار کنید.

تجهیزات لازم

برای راه اندازی رستوران،  راه اندازی فود کورت، راه اندازی فست فود و راه اندازی آشپزخانه صنعتی یکی از موارد بسیار مهمی که باید در نظر گرفته شود، تجهیزات آشپزخانه ای است. این مرحله ممکن است به زمان زیادی نیاز داشته باشد. اگر این مرحله را قبل از تمام شدن دکوراسیون و طراحی شروع کنید، خیلی بهتر خواهد بود. در برخی موارد ممکن است نصب تجهیزات تا یک ماه نیز طول بکشد.

نکات مهم در راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای

اگر می خواهید راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای را انجام دهید و در این کار موفق شوید لازم است که نکات مهمی که در زیر گفته می شود را رعایت کنید و با تکیه بر این موارد وارد عمل شوید.

  • برای کار خود کیفیت زیادی در نظر بگیرید، به طوری که کیفیت کار شما نسبت به رقبایتان بیشتر باشد.

  • لازم است روی قیمت گذاری به خوبی فکر کنید و با در نظر گرفتن قیمت منطقی برای فروشگاه یا رستوران خود، اصل مشتری مداری را رعایت کنید.

  • مکانی که برای فروش و راه اندازی فروشگاه یا رستوران خود در نظر می گیرید، لازم است یک مکان مناسب باشد.

  • برای پیشرفت کار خود هرگز تبلیغات را فراموش نکنید و اقدام به انجام تبلیغات منطقی کنید.

  • لازم است برای موفقیت در این کار روی ثبات کیفیت تمرکز کنید.

  • داشتن پشتکار کافی یکی از نکات مهمی است که باید همواره به آن دقت داشته باشید.

راه اندازی فود کورت

در خصوص فودکورت باید گفت، این مکان که با نام سرای غذا نیز معروف است در جاهای مختلفی مثل فروشگاه های زنجیره ای، مراکز خرید، مجتمع های سینمایی، مجتمع های خیلی بزرگ و فرودگاه ها وجود دارد. در این سرای غذا انواع رستوران ها و کترینگ ها با حضور در یک سالن کار سرویس دادن غذاهای مختلف و نوشیدنی های متنوع را انجام می دهند. در ایران فودکورت های معروفی مانند فودکورت برج میلاد را می توان نام برد.‌ جهت راه اندازی فود کورت نیز لازم است که اقدامات مختلفی را انجام داد. امروزه فود کورت هایی که راه اندازی می شوند، معمولا با سود زیادی همراه هستند چون مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ بسیار زیاد شده اند و مردم نیز از غذا خوردن در فودکورت ها استقبال زیادی می کنند. در راه اندازی فودکورت باید بدانید که شما فقط با یک رستوران یا فست فود سر و کار ندارید و شما مجموعه ای دارید که در آن رستوران، کترینگ، فست فود وجود دارد و باید به گونه ای این راه اندازی را انجام دهید که سود تمام این موارد را کسب کنید.

مراحل راه اندازی فود کورت

نخستین گامی که برای راه اندازی فودکورت باید در نظر بگیرید، داشتن برنامه و تفکر خوب است. یعنی از قبل باید بدانید که در فودکورت خود می خواهید چه نوع خدماتی را برای مشتریان ارئه دهید. یکی دیگر از مراحلی که باید برای راه اندازی این کار در نظر گرفته شود انتخاب نام برای فودکورت است. اگر نامی که انتخاب می کنید، یک نام قوی و خوب باشد، در ذهن مشتری باقی مانده و این موضوع سبب رشد روز افزون فودکورت شما خواهد شد. نامی که انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که اعتماد مردم را جلب کند. انتخاب اسامی زیبا باعث می شود که کلاس کاری فودکورت به خوبی بالا رود. برای راه اندازی یک فود کورت نیاز به سرمایه اولیه بیشتری نسبت به یک رستوران یا یک فست فود دارید. چون فودکورت مجموعه ای است که در آن هم رستوران و هم فست فود و کافی شاپ و … وجود دارد. اگر منابع مالی کافی برای راه اندازی فود کورت در اختیار داشته باشید شما با خیال آسوده مراحل راه اندازی را سپری خواهید کرد. جهت برآورد هزینه های لازم، استفاده از یک کارشناس مالی یا حسابداری به شما کمک فراوانی خواهد کرد. در انتخاب مکان مورد نظر برای فودکورت دقت کنید که محلی که تعیین می کنید، جایی باشد که مردم زیاد از آن عبور می کنند یا محل تجمع مردم باشد. همچین محلی که تعیین می کنید لازم است دارای اندازه بزرگ و کافی باشد، تا مشتریان زیادی بتوانند در وعده های غذایی شام و ناهار به آن مراجعه کنند.

راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای توسط شرکت ما

اگر به دنبال راه اندازی رستوران و فست فود و فروشگاه زنجیره ای هستید، شرکت ما می تواند شما را در مراحل مختلف این کار راهنمایی و کمک کند. شما برای راه اندازی فست فود، راه اندازی هایپرمارکت، راه اندازی بستنی فروشی، راه اندازی آشپزخانه صنعتی و راه اندازی رستوران در هر کجای ایران می توانید از شرکت ما کمک بگیرید. شرکت ما دارای بیش از ۳۵ سال سابقه در این زمینه بوده و شما را برای تولید تجهیزات صنایع غذایی و خوراکی یاری می کند. کارشناسان این شرکت آماده حضور به نقاط مختلف کشور جهت راهنمایی و یاری شما هستند. همچنین شما می توانید جهت تأمین تجهیزات و قطعات لازم برای کار خود و ساخت سفارشی این موارد با شرکت ما ارتباط بگیرید.